2019 Sportsmanship Winners

March 8-9, 2019

Fri 3/8 5:30pm

Millbrook – Lauren Harris
Ardrey Kell – Nicole Perdoma

New Hanover – Lisa McLatchy
Hickory Ridge – Chloe Casber

Jacksonville – Samantha Scott
Leesville Road – Mackenzie Gower

Swansboro – Kimmie Ross
Clayton – Megan Flockhart

Marvin Ridge – Lauren Araya
Corinth Holders – Niclole Worley

Fike – JahAsia Pernell
West Carteret – Allison Johnson

Croatan – Curn Taylor
Clinton – Kayla Young

North Johnston – Jessica House
Parrot Academy – Lindsay Thomas

Rocky Mount Academy – Isabel Smith
Wayne Country Day – Macy Floyd

Fri 3/8 7:30pm

Hunt – Rachel Cox
First Flight – Lauren Montgomery

Chapel Hill – Skylar Naderer
Laney – Courtney Dwertman

Broughton – Annie
Hickory – Lauren Hayes

Enloe – Snigdha Sompalli
New Bern – Hailey Brien

Rose – Emily Schmidt
East Chapel Hill – Lindsey Leferver

Ashley – EB Hancock
Cardinal Gibbons – Mollie Corgan

Cleveland – Lindsey Plaster
Washington – Alice Jones

White Oak – Mia Fuentes
Currituck – Whitney Shilling

Rocky Mount – Madeline Dalsimer
East Carteret – Chandler Dixon

Sat 3/9 9:30am

Franklin Academy – Cassie Kishpaugh
Cape Fear – Aniyah Hair

Princeton – Ruthie Hester
Beddingfield – Jenna Batchelor

Greenfield – Summer Hassan
Durham Sch./ Arts – Emma Humphreys

Bartlet Yancey – Katherine Wallace
East Wake – Lilly Bates

Nash Central – Sarah Radjail
Northeastern – Ellie Hornthal

Pasquotank – Elizabeth Brothers

Smithfield-Selma – Johanna Pachelo
Neuse Charter – Daja Staton

Franklinton – Hayla Ahmadiforshizi
Southwest Onslow – Kasy Wacker

Sat 3/9 11:40am

Hickory Ridge – Allie Whitestone
Hunt – Sophia Fox

Fuquay Varina – Maddie Smith
Marvin Ridge – Maddy Baucom

Garner Magnet – Morgan Thomas
Swansboro – Lilly Rust

West Johnston – Carrington Mack
Fike – Grace Collins

Enloe – Lillie Mollot
Hickory – Jess LaFrancis

Grays Creek – Gabi Jones
Topsail – Elizabeth Confield

Apex Friendship – Abby Cowell
DH Conley – Gabrielle Kirkman

Southview – Kyra Delaney
DASH United – Amy Mclean

Havelock – Rhianon Colantoni
Clinton – Bailey Spell

Sat 3/9 1:50pm

Raleigh Charter – Mary White
East Duplin – Elyse Press

Dixon – Anna Fretwell
Union Pines – Trinity Balloue

East Carteret – Gracie Somers
Rose – April Zeng

Ardrey Kell – Nicole Pordomo
Chapel Hill – Alex Kerr

Jacksonville – Shelly Voyles
First Flight – Emma Byard

Laney – Sabine Felix
Corinth Holders – Kaelin Sanderford

Ashley-Lucy Jennings – Gilbert
Currituck – Jaden Hobbs

South Central – Viola Rone
Fayetville Academy – Talana Banks

Sat 3/9 4:00pm

Dash United – Mosley
West Carteret – Maness

East Wake Academy – Kalin Creech
Eastern Wayne – Raelynn Clerk

Halifax Academy – Carn Aycock
Cedar Ridge – Elizabeth Gross

Wilson Christian – L. Renfrow
South Brunswick – A. Lechtrecher

Kerr Vance Academy – Mary Richardson
Hobbton – Emeralda Pascual

Southern Nash – Michaela Gibson
Camden Co. – Haley Loyd

Southeastern HS – Lyrie Robinson
White Oak – Shaelyn Webb